Reserve ahora

Bijbels museum Amsterdam

Archeologische vondsten, voorwerpen uit het oude Egypte, eeuwenoude modellen van de tempel van Salomo en Herodes, religieuze voorwerpen uit de joodse en christelijke traditie en zelfs geuren laten de bezoeker van het Bijbels Museum kennis maken met verhalen uit de bijbel.

Collectie
Te zien is het beroemde 19de eeuwse tabernakelmodel, een prachtige reconstructie van het draagbare heiligdom dat de Israëlieten in de woestijn onder leiding van Mozes bouwden. Rond de maquette van de Tempelberg wordt duidelijk welke betekenis deze plek in Jeruzalem heeft voor joden, christenen en moslims. Kleitabletten, stukjes papyrus en archeologische voorwerpen vertellen de fascinerende ontstaansgeschiedenis van de bijbel, maar ook de eeuwenlange invloed van de bijbel op de Nederlandse samenleving is verbeeld.

Locatie

Het Bijbels museum is een ontmoetingsplaats van bijbel, kunst en cultuur in een monument vol geschiedenis. Het Bijbels Museum is gehuisvest in twee monumentale panden aan de Herengracht in Amsterdam. In 1662 bouwde de bekende architect Philips Vingboons de huizen in opdracht van de Amsterdamse koopman Jacob Cromhout. In deze bijzondere, sfeervolle behuizing met historische keukens en plafondschilderingen van Jacob de Wit, wordt de unieke collectie getoond van een van de oudste musea van Nederland.

Herengracht 366-368
1016 CH AMSTERDAM
020-6242436
Openingstijden
ma: gesloten
di-za: 10:00 - 17:00 uur
zo: 11:00 - 17:00 uur
 Bijbels museum